Įvaikinimo procesas tobulintinas, tačiau jis jau duoda akivaizdžių rezultatų

ivaikinimas3

Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, reaguodama į Valstybės kontrolės atlikto valstybinio audito išvadas dėl įvaikinimo organizavimo Lietuvoje, pripažįsta, kad įvaikinimo procesas turi būti tobulinamas nuolat, tačiau šiandien taikomos priemonės duoda akivaizdžius rezultatus.

Pasak Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos direktorės Odetos Tarvydienės, labai svarbu visais lygmenimis užtikrinti, kad kuo daugiau be tėvų globos likusių vaikų augtų jų poreikius ir teisę į vaikystę galinčiose užtikrinti šeimose. „Šis siekis turi apjungti ne tik valstybės sektorių, bet ir savivaldą bei vaikų globos namus“, – teigia O. Tarvydienė.

Įvaikinimo statistika

Per pastaruosius trejus metus Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių Lietuvoje, įvaikintų vaikų skaičius buvo stabilus – kiek daugiau nei 100 vaikų kasmet (2011 m. įvaikintas 101 vaikas, 2012 m. – 112 vaikų ir 2013 m. – 107 vaikai).

Pasak O. Tarvydienės, siekiama, kad kuo daugiau lietuvių įvaikintų vaikus, todėl beveik visi vaikai, siūlomi įvaikinti užsienio piliečiams, yra specialių poreikių: vaikai, turintys rimtų sveikatos sutrikimų, vyresnio amžiaus vaikai ir didelės brolių bei seserų grupės, kuriems sudėtinga rasti šeimas net ir užsienyje.

Užsieniečių ir Lietuvos Respublikos piliečių, nuolat gyvenančių užsienyje, įvaikintų vaikų skaičius per tą patį laikotarpį mažėjo (2011 m. įvaikinti 144 vaikai, 2012 m. – 98 vaikai ir 2013 m. – 80 vaikų).

Sekso prekės internetu