3254

„Orgazmas" kilęs iš graikiško žodžio „orgao" – degti aistra. Atlikti tyrimai parodė, kad vidutiniškai vyras ,,aistra dega" 6, o moteris – net 23 sekundes. Tačiau, moterims vienur drėbtelėjusi motulė gamta kitur ,,nukando": orgazmą dailiosios lyties atstovės patiria kur kas rečiau nei vyrai.

Vidutiniškai tik kas ketvirta moteris dažnai arba beveik visuomet patiria orgazmą, kas dešimta, deja, niekada nėra jo patyrusi. Kažkas net suskaičiavo: per gyvenimą vidutinės moters orgazmas trunka vos 1,4 val., o vidutinio vyro – iki 9,3 val! Tačiau, nors orgazmas ir retas ,,svečias" moters malonumų pasaulyje, apie nenumaldomą jo alkį nuo neatmenamų laikų sklando įvairiausios legendos…

Legenda apie nepasotinamą libido

Rusijos Imperatorienė Jekaterina II savo lytinio gyvenimo pradžioje buvo gana šalta moteris, tačiau pirmieji, nors ir labai reti seksualiniai kontaktai, ir išaugęs noras patirti malonumą privertė Jekateriną ieškoti ,,pakaitalo" partneriui – stūmokliuko, t.y. dirbtinio mechaninio vyriško organo. Stūmokliuku ji naudodavosi iki penkių kartų per dieną Kunigaikštis Grigorijus Orlovas, imperatorienės meilužis, norėdamas kuo ,,mandriau" patenkinti nepasotinamąją Jekateriną, sueities metu naudodavo glotnų rutuliuką, kurį užmaudavo ant penio galvutės. Orlovo išradingumo dėka, imperatorienė patirdavo ne vieną, o kelis orgazmus. Tačiau ilgainiui ir tai nebetenkino Jekaterinos. Jos pavedimu visoje Rusijoje imta ieškoti vyrų su itin dideliais ,,pasididžiavimais". Po sueities tokie galiūnai būdavo nužudomi – kad nesklistų apkalbos, galinčios pažeminti Jekateriną ir pakenkti Rusijos stabilumui. Archyvuose randami ir ,,stūmokliukų" brėžiniai: didžiausio skersmuo – 9 cm, ilgis – net 35!

Ar šis istorijos faktas yra gryna tiesa ar tik gerokai pagražintas mitas – šiandien, deja, nėra galimybių patikrinti. Kita vertus, net ir XXI amžiuje apie moters orgazmą kuriami ne ką mažiau intriguojantys mitai.

Mitai ar tiesa?

Kad seksualiai pasitenkintų, moteris turi pajusti orgazmą

Tiesa. Kad seksualiai pasitenkintų – taip, bet kad pajustų malonumą – nebūtinai. Kartais moteriai užtenka tiesiog atsigulti po vyro ,,sparniuku", pajusti jo šilumą, jo jėgą ir pasijusti saugiai.

Vaginalinis orgazmas yra geresnis už klitorinį orgazmą

Ir tiesa, ir mitas. Kiekvienai moteriai individualiai. Toms, kurios jaučia vaginalinį orgazmą, šis patinka labiau, nes yra ,,gilesnis" ir ilgesnis, tačiau yra nemažai moterų, kurioms malonesnis klitorinis orgazmas, nes ne taip išsekina.

Kai kurios moterys orgazmą gali pajusti tik suglaudusios kojas

Tiesa. Tai sindromas, kurį kai kurios moterys į lovą ,,atsinešė" iš pubertatinio, t,.y, paauglystės periodo. Tai masturbacijos pasekmė.

Apipjaustyta varpa padidina moters galimybes patirti orgazmą

Tiesa. Apipjaustyta varpa mažiau jautri, todėl sueities metu vyras atlieka daugiau frikcijų. Kita vertus galimybė patirti orgazmą labai priklauso nuo preliudijos, sekso technikos, savo ir partnerės kūno pažinimo.

Mylintis su prezervatyvu padidėja galimybė moteriai patirti orgazmą

Tiesa. Sumažėja vyro lyties organo jautrumas, todėl atliekama daugiau frikcijų. Be to, jei naudojami prezervatyvai su ,,kutekliais", ,,spuogeliais" ir pan., labai padidėja makšties jautrumas.

Kuo didesnis vyro lyties organas, tuo didesnė tikimybė moteriai patirti orgazmą

Mitas. 40 proc. vyrų žino, kad varpos ilgis – ne pats svarbiausias dalykas, tik 27 proc. mano priešingai. Apie 90 proc. moterų, paklaustos, kiek jų orgazmui įtakos turi varpos ilgis, atsakė ,,nežinau", nes ilgis nėra svarbus ar būtinas. Didelė varpa traukia moters akį, stimuliuoja vizualiai, tačiau praktika rodo, kad ,,didelė" (iki 25 cm) ar ,,mega" (virš 26 cm) varpa yra moters nelaimė ir dažnai tampa skyrybų priežastimi.

Moters orgazmas, kaip ir vyro speneliai, neatlieka jokios svarbios fiziologinės funkcijos. Jis malonus, bet nereikalingas.

Mitas. Šis teiginys remiasi praktika, tačiau egzistuoja ir poros dvasinis pasaulis. Jei moteris preliudijos metu pabandytų stimuliuoti vyro spenelius, pati tuo įsitikintų. Orgazmas būtinas psichologinei pusiausvyrai ir fiziologiniams dalykams sureguliuoti. Ginekologai puikiai žino, kad miomatozė – moterų vienuolių liga… Be to, moksliškai įrodyta, kad dažnai orgazmą patirianti moteris turi daugiau šansų pastoti.

Kad patirtų orgazmą, sueities metu moteris turi netingėti ir gana aktyviai judinti klubus.

Tiesa. Moteris turi būti aktyvi, ,,išjungusi" pašalines mintis. Lovoje moteris turi būti hetera. Anekdoto verta gyvenimiška situacija: vyras lovoje žmonai sakydavo ,,tu kvepi mišku", o moteris manė, kad tai komplimentas. Po kurio laiko vyras išėjo pas kitą. Teisme nesupratingai žmonai vyras paaiškino, kad ,,kvepianti mišku" – joks komplimentas, tai reiškia, kad ji visą laiką lovoje gulėjo kaip rąstas!

Lytinio gyvenimo pradžioje beveik kiekviena moteris ,,serga" fiziologine anorgazmija

Tiesa. Labai dažnai taip ir būna, nes moteriai trūksta žinių, ji nesupranta savo emocijų ir naujų pojūčių, nepažįsta savo kūno, jaučia baimę ir perdėtai stengiasi būti atsargi.

Kas dešimta moteris nepatiria vaginalinio orgazmo, tuo tarpu klitorinį gali patirti kiekviena

Tiesa. Tačiau tai labai priklauso nuo pačios moters, jos partnerio seksualinio altruizmo, savišvietos ir seksualinės kultūros.

Moteris, kuri laikosi dietų, orgazmą patiria labai retai arba išvis nepatiria

Duomenų nėra. Kita vertus, tai labai tikėtina, nes kiekviena dieta yra stresas organizmui, be to, moters, kuri laikosi dietų, mintis ir psichiką ,,nukreipta" tik lieknėjimo link.

Orgazmas padeda įveikti daugelį infekcijų

Ir mitas, ir tiesa. Orgazmas padeda išvengti tik tam tikrų uždegimų, tačiau psichologine prasme jis tikrai turi gydomąjį poveikį.

Geriamieji kontraceptikai slopina moters orgazmo pojūtį

Tiesa. Moksliniais tyrimais tai nėra pagrįsta, tačiau KT vartojimo pradžioje galimi alibidemijos požymiai.

Trumpa moteriško orgazmo istorija

● IV a. pr. m.e., graikų medicinos tėvas Hipokratas tikėjo, kad moters įsčiose užsimezgęs embrionas – moters patirto malonumo rezultatas. Taigi, kad moteris galėtų pastoti ir pagimdyti palikuonį, vyras turėjo stengtis seksualiai patenkinti moterį.

●Tame pačiame amžiuje Aristotelis paprieštaravo Hipokratui. Jis iškėlė mintį, neva, tik vyro sėkla yra vaisinga, o moteris reprodukciniame procese nevaidina jokio vaidmens. Moters seksualinis pasitenkinimas tapo absoliučiai neaktualus ir nediskutuotinas.

●Aristotelio pasiūlytos idėjos buvo laikomasi ir Viduramžiais, kai bažnyčia itin palaikė moters neseksualumo idėją. Buvo garbinama skaistybė, susilaikymas, pasisakoma už tai, kad moteris būtų izoliuota.

●XVIII a. moterų padėtis buvo ne ką geresnė, tačiau jau pradėta manyti, kad moters orgazmas yra būtinas sėkmingam dauginimosi procesui. ir toliau buvo reikalaujama, kad moterys slėptų ar neturėtų seksualinių troškimų, tačiau pildytų visas savo vyrų užgaidas.

●XIX a. moters malonumas tapo tabu, buvo uždraustas, o vyrai buvo įspėti nežadinti savo žmonų seksualinių troškimų. 1894 m. vadovėlyje jaunoms merginoms rašoma, kad nuotakos, besimylinčios pirmą kartą turi gulėti labai ramiai ir šiukštu neniurnėti bei nedejuoti, kol vyksta šis procesas.

●Po antrojo pasaulinio karo nutiko šis tas svarbaus – moters seksualumas nors droviai ir tyliai, bet visgi ėmė grįžti atgal į viešumą. Prieš tai – 1938 m. Harvardo universiteto Zoologijos katedros profesorius Alfredas Kinsis mokslinei tarybai pateikė prašymą ir gavo leidimą organizuoti užsiėmimus studentams seksualinio elgesio klausimais bei gavo finansavimą rašyti knygą apie vyrų bei moterų seksualinį elgesį.

●1947 m. prie Indianos universiteto įkurtas A. Kinsio vardo Lytinių problemų tyrimo institutas.

● 1960 m. seksualinės revoliucijos dėka buvo pripažinta moterų seksualinė laisvė ir laisvė patirti malonumą. Netrukus po to išrastos pirmosios kontraceptinės piliulės.

● Nuo 1998 m. kasmet rugpjūčio 8 d. minima Tarptautinė orgazmo diena.

●Šiandien moterys pačios domisi savo kūnu, galimybėmis patirti malonumą. Kita vertus, tuo, kaip suteikti moteriai daugiau malonumo, šiandien vis labiau domisi ir vyrai. 2006 m gruodžio 22-ąją Kalifornijoje įsikūrusi pacifistinė organizacija ragino surengti akciją „Visuotinis orgazmas už taiką". Organizacijos įkūrėjai tikino, kad orgazmas yra tarsi meditacija, o kolektyvi meditacija gali duoti pradžią geriems pokyčiams visame pasaulyje.

Sekso prekės internetu