letinis_bronchitas

LĖTINIS BRONCHITAS

Tai lėtai prasidedantis ir nuolat progresuojantis bronchų gleivinės uždegimas. Lėtinis bronchitas diagnozuojamas, kai asmuo 2 metus iš eilės mažiausiai 3 mėnesius (nebūtinai iš eilės) kasmet kosėjo ir skrepliavosi.

EPIDEMIOLOGIJA

Lėtiniu bronchitu serga apie 15-25 proc. vyrų, o moterų tris kartus mažiau- 5-8 proc.Lėtinis bronchitas dažnesnis šalto ir drėgno klimato šalyse (Anglija, Airija, Belgija, taip pat Lietuva ir kt. šalys).

LIGOS PRIEŽASTYS IR EIGA

Lėtinio bronchito atsiradimą 90 proc. lemia rūkymas (taip pat ir pasyvus). Pagal Pasaulinės Sveikatos Organizacijos duomenis, kiekvienas 40 metų rūkalius serga lengvesniu ar sunkesniu bronchitu. Taip pat sergamumą lemia klimato sąlygos (šaltas, drėgnas, vėjuotas) ir oro užterštumas (miestų gyventojai serga dažniau nei kaimo). Ligą gali lemti nosiaryklės lėtinė infekcija. Taip pat dažniau serga asmenys, kurių kvėpavimas pro nosį yra sutrikęs.

Veikiant šiems veiksniams, pažeidžiama kvėpavimo takų struktūra ir funkcija:

-pažeidžiamas kvėpavimo takų epitelis;

-juose telkiasi bakterijis;

-pasireiškia uždegimas gleivinėje ir pogleivyje;

-padidėja bronchų reaktyvumas, pasireiškia bronchų spazmas.

KLINIKA

-lėtinį pūlingą-skrepliuojama pūlingais skrepliais;

-lėtinį mišrų bronchitą- ligonis ir skrepliuoja ir dūsta.

Lėtinis bronchitas diagnozuojamas, kai ligonis ne mažiau kaip dvejus metus, iš eilės ne mažiau kaip po3 mėnesius daugumą dienų kosti ir skrepliuojasi arba kai ne mažiau kaip du metus išeilės, ne mažiau kaip po 3 mėnesius daugumą dienų kosti ir yra pasikartojanti grįžtamoji bronchų obstrukcija paūmėjimo metu.

Papildomų duomenų gaunama atlikus citologinį ir bakteriologinį skreplių tyrimą.

GYDYMAS

Sekso prekės internetu